Wszystko, co musisz wiedzieć o solidnych paletach drewnianych

Wszystko, co musisz wiedzieć o solidnych paletach drewnianych: Dowiedz się, dlaczego nasze produkty są niezawodne i doskonale sprawdzają się w różnych branżach.

Czytaj dalej…

EPAL, czyli European Pallet Association, to według polskiego tłumaczenia Europejska Organizacja Paletowa, która posiada swój sekretariat na terenie Niemiec. Organizacja ta, skupia wokół siebie zarówno producentów europalet, jak i jednostki profesjonalizujące się w ich naprawianiu. Stowarzyszenie EPAL, jako jedyne, posiada pełne prawo do dowolnego zarządzania znakiem jakości EPAL. Znak ten, jest symbolem chronionym i zapisanym w Międzynarodowym Biurze Własności Intelektualnej. Można go odnaleźć pod numerem 617 158, który to numer otrzymał 11 maja 1977 r.

EPAL powstał w roku 1991 i od tego momentu nawiązał efektywną współpracę z europejskimi spółkami Kolei, by wspólnie pracować, nad zachowaniem najwyższej jakości oraz standardów kontroli EUR. Znak EPAL otrzymują wyłącznie palety EUR, które zostaną dopuszczone jakościowo przez EPAL. W związku z tym, że globalna produkcja palet EUR, jak również ich obrót na arenie światowej uległy dynamicznemu wzrostowi, Europejskie Stowarzyszenie Palet EPAL zadecydowało o wdrożeniu nowych rodzajów palet, jakie wskazują na ochronę towarowego znaku EPAL oraz EUR. Ten nowy typ palet spełniał wszelkie, jakościowe wymagania, jakimi zostały objęte tradycyjne palety drewniane – palety euro. Zmiany ekonomiczne zachodzące w skali globalnej, mające swoje konsekwencje także na rynku międzynarodowego obrotu globalnego wymuszają na producentach palet EPAL coraz to wyższe, konstrukcyjne wymagania. W sposób analogiczny wymusza to zwiększoną i bardzo dokładną kontrolę jakości. Tym samym, jak najbardziej uzasadnione jest prężne funkcjonowanie European Pallet Association, które zapewnia przestrzeganie norm najwyższej jakości palet euro, produkowanych, na całym świecie.

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby Państwu pomóc. Z chęcią więc odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.


Kacper Drygała

Specjalista ds. sprzedaży

kacper.drygala@drewpal.pl

Międzynarodowy zasięg

Nasze produkty
docierają do całej
Europy

Spółka znana jest na rynku polskim i zagranicznym jako producent palet drewnianych oraz koszy metalowych. Przedsiębiorstwo posiada nowoczesny park maszynowy, co znacząco wpływa na jego dynamiczny rozwój.